Z mięsa, które zostanie z rosołu, zrobisz pasztet i nie tylko. Poznaj 11 sposobów na wyśmienite dania zero waste

Katarzyna Puczyńska
Przygotowując rosół zwykle zostaje nam spora ilość mięsa np. z kaczki,  z kurczaka czy mięsa wołowego. To doskonałą baza do zrobienia innych dań.
Przygotowując rosół zwykle zostaje nam spora ilość mięsa np. z kaczki, z kurczaka czy mięsa wołowego. To doskonałą baza do zrobienia innych dań. MARCIN MAKOWKA /archiwum Polska Press
Pewnie często zastanawiasz się, co zrobić z mięsa z rosołu. Zebraliśmy dla ciebie 11 prostych i sprawdzonych przepisów na pyszne dania. Dzięki nim nie zmarnujesz jedzenia i zaoszczędzisz pieniądze. Potrawy w stylu zero waste, które proponujemy, są bardzo łatwe w przygotowaniu. Wśród nich są m.in. pasztet, hamburger, risotto i zapiekanka. Zobacz, co możesz zrobić z mięsa z rosołu.

W skrócie

Co zrobić z mięsa z rosołu?

Domowy rosół to pyszna, pożywna i rozgrzewająca zupa. Zwykle przygotowujemy ją na dość dużej porcji mięsa lub z kilku rodzajów mięs. Może to być np. wołowina, cielęcina czy kurczak. Ugotowane w rosole mięso warto wykorzystać do przygotowania kolejnej potrawy. Dzięki temu zaoszczędzimy pieniądze i maksymalnie wykorzystamy nasze produkty, ograniczając ilości spożywczych odpadów.

Zobacz, jak jeszcze możesz wykorzystać mięso z rosołu

11 sprawdzonych i łatwych przepisów z mięsem z rosołu

  1. hamburger z szarpanym mięsem,
  2. pasta kanapkowa z kurczaka,
  3. pizza z mięsem a'la gyros,
  4. drożdżowe paszteciki z mięsem,
  5. kotlety warzywne z włoszczyzny,
  6. zapiekanka makaronowa z kurczakiem i cukinią,
  7. risotto z kurczakiem,
  8. pyzy z mięsem
  9. pasztet,
  10. pierogi z mięsem,
  11. makaron z mięsnym sosem pomidorowym.

Kuchnia w stylu zero waste, czyli nie marnuj

Od jakiegoś czasu w kulinariach króluje trend zero waste, czyli gotowania, w którym wykorzystujemy jak najwięcej produktów, ograniczając kulinarne odpady. Główne zasady niemarnowania jedzenia to:

  • planowanie posiłków,
  • przygotowanie listy zakupów,
  • niekupowanie "na zapas",
  • odpowiednie przechowywanie żywności,
  • częsty przegląd lodówki,
  • wykorzystanie resztek ,
  • przetwarzanie żywności, np. robienie konfitur,
  • mrożenie, np. owoców, chleba.

Nikt nie lubi marnować jedzenia. Dlatego zawsze przed wyjściem na zakupy warto zastanowić się, co zamierzamy ugotować, a następnie sporządzić listę zakupów i się jej trzymać. Ważny jest także dobór przepisów kulinarnych, które pomogą w gotowaniu zero waste.

Sprawdź polecane przepisy ze Strony Kuchni:

Podawaj swoje potrawy na pięknych naczyniach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szarlotka tatrzańska

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Paweł
Można mięsko dać tym biednym ludziom o których mówił Donald, oni przed aktem gwałtu lubią pojeść. Nawet bombki im się lepiej podkłada jak w brzuszku nie burczy....
Wróć na stronakuchni.pl Strona Kuchni