Domowe wino z malin z przepisu babci. Słodkie, aromatyczne i proste do zrobienia. Wypróbuj stary przepis na wino malinowe

Karolina Głogowska
Karolina Głogowska
Domowe wino z malin robi się tylko z trzech składników, ale trzeba na nie trochę poczekać
Domowe wino z malin robi się tylko z trzech składników, ale trzeba na nie trochę poczekać 123rf/shaiith/zdjęcie ilustracyjne
Domowe wino z malin to rarytas, który możesz przygotować z pysznych, letnich owoców. Wystarczą trzy składniki: maliny, cukier i woda. Poniżej znajdziesz przepis mojej babci na wino malinowe, do którego nie trzeba dodawać drożdży. Robi się je bardzo łatwo, a efekt jest zachwycający. Wypróbuj przepis na słodkie i aromatyczne wino z malin, którym zachwycisz rodzinę.

W skrócie:

Rozpoczyna się sezon na maliny, a więc warto pomyśleć, co przygotujemy z nich w tym roku. Oczywiście warto maliny podjadać na surowo, bo są bardzo zdrowe i przepyszne. Możemy także dodawać je do ciast i deserów. Z malin przygotujemy również pyszne przetwory, np. dżem czy sok malinowy. Moja babcia robiła co roku wyśmienite domowe wino malinowe. W wielu przepisach na wino z malin, robione w domu, znajdziesz drożdże winiarskie. Pomagają one w fermentacji owoców. Prawda jest jednak taka, że maliny pozostawione same sobie z cukrem bez problemu i żadnej pomocy zaczną fermentować. Ten proces trwa od 6 do 8 tygodni. Moja babcia nigdy nie używała drożdży, a jej domowe wino z malin zawsze wychodziło wyborne. Wystarczyły tylko trzy składniki: maliny, cukier i woda. Wino robi się właściwie samo, trzeba tylko pilnować, czy nic nie zakłóca tego procesu. Niestety, na ten pyszny napój trzeba poczekać. Po zlaniu do butelek wino powinno postać przez rok, żeby nabrać smaku i charakteru. Warto jednak czekać i zrobić domowe wino z malin.

Wino z malin – przepis babci

Składniki:

  • 3 kg dojrzałych malin,

  • 6 l wody,

  • 1,5 kg cukru.

Dodatkowo:

  • balon do wina,

  • butelki na wino.

Jak zrobić domowe wino z malin bez drożdży?

  1. Maliny oczyściłam i umyłam. Umieściłam je w balonie na wino.

  2. W dużym garnku podgrzałam wodę i rozpuściłam w niej cukier. Zostawiłam do całkowitego przestudzenia.

  3. Wodę z cukrem wlałam do malin, zatkałam balon i zostawiłam w chłodnym miejscu na 6 tygodni.

  4. W tym czasie odbywa się fermentacja, a maliny wypłyną na wierzch. Nie trzeba ruszać nastawu, chyba że maliny będą mocno wystawać nad powierzchnię. W tej sytuacji warto przemieszać nastaw nawet codziennie.

  5. Po ok. 6 tygodniach maliny opadły na dno, co oznacza koniec fermentacji. Wino przecedziłam przez drobne sitko i zlałam do butelek.

  6. Tak przygotowane wino należy zostawić w chłodnym miejscu co najmniej na rok.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Kuchni codziennie. Obserwuj StronaKuchni.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Upalne dni bez stresu. Praktyczne sposoby na zdrowe lato

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Pol
To się nie sprawdzi, pogłos musi być mocny, a nie takie siki, po tym pogłosie to i przedszkolaki mogą wygłaszać przemówienia bez zająknięcia:-) ale schłodzone przyznam dobre:-)
Wróć na stronakuchni.pl Strona Kuchni