W skrócie
Czym jest konkurs „Bitwa Regionów” 2022?
Wydarzenie „Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs kulinarny dla zarejestrowanych Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorami konkursu są:
- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
- Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Warszawie,
- Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
- Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Misją konkursu jest promocja rodzimego folkloru i pokazanie bogactwa kuchni regionalnej. Organizatorzy wskazują także chęć przedstawienia polskiej żywności i szerzenie patriotyzmu konsumenckiego. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne i bezpłatne.
Kliknij w przycisk, aby zobaczyć zdjęcia z Bitwy Regionów
Zasady konkursu „Bitwa Regionów” 2022
Konkurs odbywa się w trzech etapach: powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim. Do II etapu (półfinału) przechodzi maksymalnie 10 zespołów z danego województwa, które uzyskały największą liczbę punktów. Zdarza się, że koło gospodyń z sąsiedniego powiatu nie zajęło pierwszego miejsca, ale miało większą ilość punktów niż koło z miejsca pierwszego. Wtedy koło z powiatu sąsiedniego będzie wyżej w rankingu.
Nagroda w „Bitwie Regionów”2022
Na każdym etapie trzy pierwsze miejsca na podium otrzymują nagrody pieniężne. W etapie ogólnopolskim za zwycięstwo Koło Gospodyń Wiejskich otrzymuje 25 tysięcy złotych oraz nagrodę dodatkową w formie wyjazdu dla 5 członków KGW na zagraniczne targi rolno-spożywcze odbywające się na terenie Unii Europejskiej, na których reprezentowany będzie Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
Laureatki powiatowe „Bitwy Regionów”
W Nowym Jasieńcu (województwo kujawsko-pomorskie) odbyły się powiatowe eliminacje do konkursu „Bitwa Regionów”. Rywalizowały panie z powiatów bydgoskiego i żnińskiego. Zwyciężczyniami okazały się panie z KGW Morzewiec z gminy Koronowo. Doceniono ich zawijasy z mięsem. Nagrodzono je czekiem o wartość 1000 złotych.
W Osieku (województwo dolnoślaskie) zorganizowano eliminacje gospodyń z powiatów lubińskiego, polkowickiego i głogowskiego. Bitwę na regionalne dania wygrały panie z KGW Koźliczanki, podając flaczki grzybowe (z grzybów gąsek) z pulpetami, cepeliny i koźlickie wino ze śliwek.
W Regietowe (województwo małopolskie) zwyciężyło KGW z Bobowej, które zaserwowało kichę w chlebowym garze. W Żurawicy (województwo podkarpackie) wygrały gospodynie z Orzechowca w powiecie przemyskim. Panie podbiły podniebienia jurorów gołąbkami z ziemniaków z cebulą.
Zobacz inne tematy kulinarne ze Strony Kuchni:
- Jagodzianki lepsze niż z cukierni. Pulchne, pyszne i łatwe do zrobienia
- Ciasto raffaello bez pieczenia. Przepis na niesamowicie kokosowy deser
- Gorące gofry w kształcie narządów płciowych we Wrocławiu, w Warszawie i Gdańsku
- Efektowna sałatka ziemniaczana tzatziki przypomni ci wakacje. Poleca Plate By Kate
Akcesoria, które ułatwią Ci pracę w kuchni
Ciasto popapraniec
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?