Ogórki małosolne w trzech odsłonach. Wypróbuj sposoby na chrupiącą przekąskę. Niecierpliwi smakosze pokochają jeden patent

Anna Daniluk
Anna Daniluk
Jedną z metod robienia ogórków małosolnych jest zasypywanie ich solą i przyprawami w woreczku. Kliknij obrazek i przesuwaj strzałkami, aby zobaczyć kolejne sposoby.
Jedną z metod robienia ogórków małosolnych jest zasypywanie ich solą i przyprawami w woreczku. Kliknij obrazek i przesuwaj strzałkami, aby zobaczyć kolejne sposoby. 123rf.com/vivoo/zdjęcie ilustracyjne
Sezon na ogórki małosolne trwa od końca maja aż do końca sierpnia. Najczęściej ogórki małosolne przygotowywane są w słoiku, woreczku lub dość zapomnianym naczyniu, czyli garnku z kamionki. Po kilku dniach w solance powstaną chrupiące i lekko słone ogórki idealne do letniego obiadu. Zobaczcie, trzy sposoby na idealne ogórki małosolne.

W skrócie

Zalewa do ogórków małosolnych jest bardzo prosta do zrobienia. Możecie się zastanawiać ile soli użyć do zrobienia ogórków małosolnych. Tradycyjną proporcją do zrobienia solanki jest wykorzystanie 1 łyżki soli na każdy litr wody. Taka proporcja polecana jest na 1 kg ogórków. Następnie płyn można połączyć z:

  • baldachimami kopru,
  • liśćmi czerwonej porzeczki,
  • liśćmi wiśni,
  • ząbkami czosnku,
  • liśćmi laurowymi,
  • ziarenkami czarnego pieprzu,
  • kolendrą,
  • gorczycą.

Kliknij przycisk, aby zobaczyć w galerii sposoby na ukiszenie ogórków małosolnych

Ogórki małosolne na sucho

Ogórki małosolne z woreczka foliowego to prosty sposób na przygotowanie warzywnej przekąski. Wystarczy zaopatrzyć się w woreczek strunowy lub tradycyjną foliówkę i sznurek do jego przewiązania. Ogórki należy umyć, osuszyć, odciąć końcówki i włożyć do woreczka. Następnie zasypać solą i dodać ulubione przyprawy. Może być to tradycyjny zestaw używany do ogórków w solance. Następnie ogórki trzeba szczelnie zamknąć i włożyć do lodówki na 5 godzin. Po tym czasie trzeba je wyjąć i położyć na blacie kuchennym na 24 godziny. Ogórki małosolne na szybko są gotowe.

W naszej galerii zebraliśmy sposoby na kiszenie ogórków małosolnych

Ogórki małosolne w słoiku

Najpopularniejsza metoda przygotowania ogórków małosolnych. Ważne, aby słoiki były czyste i wyparzone. Następnie ogórki należy umyć i umieścić w słoikach razem z dodatkami. Wodę należy podgrzać z solą do momentu rozpuszczenia się soli, a następnie odstawić do wystudzenia. Powstałym płynem należy zalać ogórki w słoikach, dokładnie zakręcić i odstawić na 2-3 dni.

Ogórki małosolne w kamionce

Metodą przekazywaną z pokolenia na pokolenie było kiszenie ogórków małosolnych w kamionkowym naczyniu. Przykrywało się go z wierzchu talerzem i czekało na prawidłowy przebieg fermentacji. W kamionce można zrobić ogórki małosolne na sucho i w zalewie. Jednak częściej powstawały ogórki małosolne w aromatycznej solance. Ogórki małosolne wykonane według tej metody będą gotowe do spożycia już po dwóch dniach.

Ogórki wykonane według każdej z zaproponowanych metod powinny być przechowywane w lodówce, aby nie zakwitła na nich pleśń, ani nie zrobiły się zbyt miękkie pod wpływem ciepła.

Jedną z metod robienia ogórków małosolnych jest zasypywanie ich solą i przyprawami w woreczku. Kliknij obrazek i przesuwaj strzałkami, aby zobaczyć kolejne sposoby.

Ogórki małosolne w trzech odsłonach. Wypróbuj sposoby na chr...

Zobacz także inne tematy kulinarne ze Strony Kuchni:

Aby gotowanie było jeszcze prostsze

Materiały promocyjne partnera
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Surówka z rzodkiewki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!