Hit kolejki padł łupem Osiedle Sady Polonii Słubice
Hit kolejki padł łupem Osiedle Sady Polonii Słubice Facebook/MKS Polonia Słubice
30. kolejka IV ligi przyniosła nam ważne rozstrzygnięcie. Szanse na awans stracił w niej Lubuszanin Drezdenko, a zatem cel ten mogą osiągnąć już tylko Osiedle Sady Polonia Słubice oraz Ilanka Rzepin.

W hicie górą Polonia

W pojedynku trzeciej z pierwszą drużyną w tabeli Lubuszanin Drezdenko uległ u siebie Osiedle Sady Polonii Słubice 1:3. Lider objął prowadzenie już w pierwszej połowie po golu Przemysława Begiera, a już na początku drugiej odsłony na 2:0 podwyższył Daniel Stadie. W 57 minucie nadzieję w serca gospodarzy wlał Rikimaru Hirano, który zdobył bramkę kontaktową. Mecz zamknął jednak w doliczonym czasie gry Maciej Ossowski, sprawiając, że Polonia wywiozła z Drezdenka trzy punkty. Jednocześnie Lubuszanin stracił już szanse na wygranie IV ligi, gdyż na cztery kolejki przed końcem traci do słubiczan 13 punktów.

Pewna wygrana Ilanki

Poza Polonią Słubice w grze o awans pozostała już tylko Ilanka Rzepin, która do lidera traci pięć punktów. W minionej kolejce podopieczni trenera Dawida Chanasa pewnie pokonali rezerwy AstroEnergy Warty Gorzów. Rzepinianie „napoczęli” rywala chwilę po rozpoczęciu gry – w 18 minucie prowadzili już 2:0 po golach Kacpra Lewitzkiego i Mateusza Stefanowicza. Końcowy wynik na 3:0 ustalił w 83 minucie Marcin Adamczewski.

Adrian Paradowski daje Spójni wygraną

Po raz pierwszy tej wiosny smaku zwycięstwa zaznała ostatnia w tabeli Spójnia Ośno Lubuskie, która na wyjeździe pokonała Pogoń Skwierzyna 4:2. Mecz zaczął się jednak od prowadzenia gospodarzy – tuż po rozpoczęciu wynik otworzył Antonio Victor Damasceno Da Silva, a 20 minut później wtórował mu Yusuf Kilic. Mówi się, że w piłce nożnej 2:0 to niebezpieczny wynik i dobitnie przekonali się o tym skwierzynianie. Jeszcze przed przerwą do remisu dwoma golami doprowadził Adrian Paradowski. W drugiej połowie zawodnik Spójni nie spoczął na laurach i osobiście zapewnił swojej drużynie wygraną 4:2, zdobywając łącznie aż cztery bramki.

W kwestii końcowego układu tabeli zwycięstwo nic nie daje ekipie z Ośna Lubuskiego, gdyż już dawno straciła ona szanse na zajęcie bezpiecznego miejsca. Pewnym jest wręcz, że Spójnia zakończy sezon na ostatniej lokacie w tabeli. Strata trzech punktów może jednak zaboleć piłkarzy ze Skwierzyny, którzy plasują się tuż nad „kreską” i wciąż nie mogą być spokojni o utrzymanie w IV lidze.

Jeden gol na wagę trzech punktów

Pogoń Świebodzin kontynuuje swoją imponującą serię 12 już meczów bez porażki. W ostatniej serii gier wygrała ona na wyjeździe z Czarnymi Żagań 1:0. Jedyny gol spotkania padł w 81 minucie, a jego autorem został Nikodem Rafalik. Warto przy tym nadmienić, że już od 21 minuty Czarni grali w osłabieniu, gdyż w odstępie zaledwie trzech minut dwoma żółtymi kartkami został napomniany Tomasz Jakubas.

Minimalne zwycięstwo Stali

W Zielonej Górze doszło do pojedynku rezerw miejscowej Lechii ze Stalą Felgenhauer Jasień. Już w 13 minucie wynik na korzyść gości otworzył były zawodnik zielonogórskiego klubu, Jussuf Mwinyi, a niedługo później na 2:0 podwyższył Takato Sakai. Gospodarze nie zamierzali się poddawać, w wyniku czego gola kontaktowego strzelił Maciej Juncewicz, ale jeszcze przed końcem pierwszej połowy drugie trafienie zanotował Sakai. Chwilę po przerwie Lechia znów złapała kontakt – tym razem po bramce Eryka Grzeszyńskiego. Na tym jednak strzelanie w tym meczu skończyło się – po walce wygraną 3:2 zainkasowała drużyna Stali.

Wyniki 30. kolejki IV ligi:

• Pogoń Skwierzyna – Spójnia Ośno Lubuskie 2:4 (bramki: Da Silva, Kilic – Paradowski 4)
  • Meprozet Stare Kurowo – Odra Nietków 0:2 (Danyło, Koseski)
  • Czarni Żagań – Pogoń Świebodzin 0:1 (Rafalik)
  • Z.U. Zachód Sprotavia Szprotawa – ZAP Syrena Zbąszynek 0:2 (Makhno, Kuberski)
  • Dąb Sława-Przybyszów – Stal Sulęcin 7:1 (Szafer 3, Wojtaszek, Jastrzębski, Matysiak, Pazoła samobójcza – Kowalew)
  • AstroEnergy Warta II Gorzów – Ilanka Rzepin 0:3 (Lewitzki, Stefanowicz, Adamczewski)
  • Lechia II Zielona Góra – Stal Felgenhauer Jasień 2:3 (Juncewicz, Grzeszyński – Sakai 2, Mwinyi)
  • Lubuszanin Drezdenko – Osiedle Sady Polonia Słubice 1:3 (Hirano – P. Begier, Stadie, Ossowski)
  • Promień Żary – Korona Kożuchów 2:0 (Pruchniak, Wiliński)