Jakie produkty keto są najlepsze? Skąd je wziąć?

Materiał informacyjny Marek Masalski
Dieta ketogeniczna to dieta wysokotłuszczowa, niskowęglowodanowa. Jest bardzo skuteczny w odchudzaniu i dostarczaniu energii do organizmu. Dieta ketogeniczna istnieje od wielu dziesięcioleci, ale dopiero niedawno zyskała popularność dzięki rozwojowi mediów społecznościowych. Sprawdź jakie produkty powinieneś wybierać będąc na tej diecie.

Produkty na diecie ketogenicznej - wybór

Dieta ketonowa to dieta wysokotłuszczowa, niskowęglowodanowa i umiarkowanie białkowa, która, jak wykazano, sprzyja utracie wagi u osób z nadwagą i otyłością. Pomaga organizmowi wejść w stan metaboliczny zwany ketozą. To skuteczny sposób na odchudzanie i poprawę zdrowia.

Dieta ketogeniczna jest bogata w tłuszcze i uboga w węglowodany. Czasami nazywane są dietami „keto”, ponieważ celem jest wejście w stan ketozy, co oznacza wykorzystanie ketonów jako paliwa zamiast glukozy. Ketony są wytwarzane, gdy organizm wykorzystuje tłuszcz jako energię zamiast węglowodanów i białek. Kiedy nie ma wystarczającej ilości glukozy z węglowodanów, organizm zamienia się w spalanie tłuszczu w celu uzyskania energii zamiast węglowodanów lub białka. Kiedy ktoś zje więcej tłuszczu, niż potrzebuje jego organizm, w końcu przejdzie w stan ketozy i będzie miał większy dostęp do ketonów jako paliwa bez konieczności stosowania węglowodanów.

Produkty Keto są teraz podstawą każdego sklepu spożywczego. Cieszą się coraz większą popularnością wśród osób, które chcą schudnąć lub poprawić stan zdrowia stosując dietę ketogeniczną. Produkty ketogeniczne są dostępne w różnych postaciach, takich jak batony, koktajle, suplementy i zamienniki posiłków.

Pokarmy ketogeniczne są zazwyczaj bogate w tłuszcze i białka z bardzo małą ilością węglowodanów. Są bogate w witaminy i minerały, które pomagają regulować poziom cukru we krwi.

Dieta ketogeniczna istnieje od dziesięcioleci, ale dopiero niedawno idea diet ketogenicznych stała się głównym nurtem, ponieważ coraz więcej osób zwraca się do tego sposobu odżywiania w celu utraty wagi lub poprawy zdrowia.

Dieta ketogeniczna - jaki olej wybrać? Zdrowe tłuszcze

Dieta ketogeniczna to popularny i skuteczny sposób na odchudzanie. Ma niską zawartość węglowodanów, wysoką zawartość tłuszczu i umiarkowaną zawartość białka. Diety ketogeniczne są również uważane za bezpieczne dla diabetyków.

Olej MCT od BeKeto to produkt, który od jakiegoś czasu znajduje zastosowanie w branży dietetycznej. Stwierdzono, że poprawia funkcje poznawcze, nastrój i poziom energii. To rodzaj suplementu diety, który można znaleźć w postaci płynnej. Może być stosowany do pomocy w utracie wagi, jasności umysłu i poziomie energii.

Olej MCT jest również znany jako średniołańcuchowe trójglicerydy lub MCT. Zawiera trzy kwasy tłuszczowe: kwas kaprynowy, kwas kaprylowy i kwas laurynowy. Te trzy rodzaje kwasów tłuszczowych są obecne nie tylko w MCT, ale także zawiera je olej kokosowy. Tłuszcze nasycone z niską zawartością węglowodanów to podstawa tej diety. Najlepszy jest tłuszcz zwierzęcy.

Suplementy oleju MCT mogą być stosowane w dietach ketogenicznych. Jest to rodzaj oleju, który może być używany do gotowania potraw lub przyjmowany jako dodatek. Są powszechnie stosowane w leczeniu osób z epilepsją i innymi zaburzeniami neurologicznymi, ale mogą być również korzystne dla osób będących na diecie ketogenicznej.

Jaki chleb można jeść przestrzegając diety keto?

Chleb nie jest najlepszym przyjacielem diety ketogenicznej. Chleb zawiera węglowodany, co oznacza, że podnosi poziom cukru we krwi i insuliny, ale istnieją alternatywy dla chleba, które można jeść na diecie ketonowej.

Możesz zrobić własny chleb keto (używającej specjalnej mąki znalezionej w sklep Keto) o niskiej zawartości węglowodanów lub wypróbować różne rodzaje pieczywa przyjaznego dla keto, jest nim chleb bezglutenowy najwyższej jakości.

Jedną z alternatyw, które zyskują na popularności, są obecnie dostępne pieczywo o niskiej zawartości węglowodanów. Diety ketogeniczne z chlebem bezglutenowym stają się coraz bardziej powszechne w branży piekarniczej, ponieważ oferują konsumentom zdrową alternatywę dla tradycji spożywania pieczywa pszennego.

Podsumowanie

Najczęstszym błędnym przekonaniem na temat diety ketogenicznej jest to, że jest to dieta modowa, ale to nie jest. Istnieje od wieków i był używany przez ludzi takich jak Inuici, którzy musieli przetrwać na diecie wysokotłuszczowej i niskowęglowodanowej. Wykazano, że dieta ketogeniczna jest skuteczna w odchudzaniu, a także w leczeniu padaczki i innych zaburzeń neurologicznych.

Dieta ketogeniczna to wyłaniający się trend dla ludzi, którzy chcą schudnąć i poprawić swoje zdrowie. Zyskał popularność, ponieważ może być bezpiecznym i zrównoważonym sposobem na odchudzanie.

Warto spróbować tej diety, oczywiście przed podjęciem tej decyzji warto skonsultować się z lekarzem.

Wybieraj produkty keto najwyższej jakości, by mieć pewność, że uzyskasz jak najlepsze efekty. Z pewnością będziesz z nich zadowolony, nie jest to łatwa dieta, ale jak najbardziej jest tego warta. Przekonaj się sam, wyeliminuj ze swojej diety niezdrowe tłuszcze!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na stronakuchni.pl Strona Kuchni
Dodaj ogłoszenie