MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Domowy trik Cioci Krysi na skrzydłokwiat. Dzięki temu będzie mieć znów mnóstwo kwiatów [18.05.2024 r.]

Agnieszka Romanek
Aby przywrócić skrzydłokwiatowi jego dawną chwałę i zachęcić go do kwitnienia, ważne jest zrozumienie, jakie warunki są dla niego najbardziej korzystne. Dowiedz się więcej o odpowiedniej pielęgnacji skrzydłokwiata - porady na kolejnych slajdach.
Aby przywrócić skrzydłokwiatowi jego dawną chwałę i zachęcić go do kwitnienia, ważne jest zrozumienie, jakie warunki są dla niego najbardziej korzystne. Dowiedz się więcej o odpowiedniej pielęgnacji skrzydłokwiata - porady na kolejnych slajdach. Pixabay
Skrzydłokwiaty to urocze rośliny, które stanowią doskonałą dekorację wnętrz. Ich zdrowe egzemplarze charakteryzują się lśniącymi liśćmi w głębokim odcieniu zieleni oraz pięknymi, białymi kwiatami. Oprócz walorów estetycznych, są niezwykle łatwe w uprawie. Niemniej jednak, zdarza się, że skrzydłokwiat przestaje kwitnąć. Co w takiej sytuacji zrobić? Jak dbać o skrzydłokwiat, aby znów cieszył się kwiatami? Wystarczy zastosować odpowiedni składnik, by roślina znów zachwycała obfitością kwiatów, jak radzi ciocia Krysia.

Czy skrzydłokwiaty rzeczywiście kwitną? Tak, zazwyczaj kwiat skrzydłokwiatu przybiera postać białego, rzadziej zielonego, półotwartego kielicha, wewnątrz którego znajduje się mała "kolba". Owoce skrzydłokwiatu to kuliste, jajowate, zielonkawe jagody zawierające od 1 do 8 nasion.

Zdaniem Cioci Krysi, aby prawidłowo pielęgnować skrzydłokwiat, należy zadbać o odpowiednie nawilżenie. Roślina lubi wilgotne podłoże, dlatego warto regularnie podlewać ją umiarkowaną, miękką wodą o temperaturze pokojowej. Nadmierna ilość wody może prowadzić do żółknięcia i więdnięcia liści. Ponadto, w okresie letnim zaleca się zraszanie rośliny podczas upałów, a nawet zimą, gdyż skrzydłokwiat dobrze rośnie w wilgotnym powietrzu, jak doradza ciocia Krysia.

Triki na kwitnięcie skrzydłokwiata. Dzięki temu skrzydłokwiat będzie mieć mnóstwo kwiatów

Warunki uprawy dla skrzydłokwiata, zgodnie z sugestią cioci Krysi, to przede wszystkim żyzna, próchniczna ziemia oraz umiarkowane temperatury. Roślina nie toleruje zbyt wysokich temperatur ani nadmiernego nasłonecznienia. Idealne warunki to temperatura od 18 do 25°C latem i co najmniej 16°C zimą.

Skrzydłokwiat najlepiej rośnie na stanowiskach zacienionych, ponieważ zbyt silne światło może prowadzić do bladego zabarwienia liści i spowolnienia wzrostu, Jeśli chodzi o nawożenie, należy je stosować co 2 tygodnie w sezonie letnim, natomiast zimą nie jest to konieczne.

Dlaczego więc skrzydłokwiat może przestać kwitnąć? Prawidłowo pielęgnowany egzemplarz powinien wytwarzać nawet kilka kwiatów jednocześnie. Jeśli jednak roślina nie kwitnie, można dodać specjalny składnik do doniczki raz w tygodniu, co z pewnością pobudzi ją do obfitowania w kwiaty. W poniższej galerii zobaczcie triki na domowe nawozy do skrzydłokwiata.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska